Newsy, Nowośći, Technologia

Samsung nie będzie musiał aktualizować starych telefonów

smasung

Samsung nie będzie musiał aktualizować starych telefonów

Samsung nie będzie musiał aktualizować starych telefonów komórkowych przez wiele lat po ich wydaniu, po wygraniu sprawy sądowej w Holandii.

Stowarzyszenie konsumentów twierdziło, że Samsung powinien aktualizować swoje telefony przez co najmniej cztery lata od ich wprowadzenia do sprzedaży. Regularne aktualizacje oprogramowania mogą rozwiązać problemy związane z bezpieczeństwem, ale starsze modele zwykle nie otrzymują wszystkich najnowszych aktualizacji.

Jednak sąd odrzucił roszczenia stowarzyszenia.

W czym problem?

Samsung produkuje jedne z najlepiej sprzedających się na świecie telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Google Android.

Google regularnie tworzy aktualizacje oprogramowania dotyczące wykrytych niedawno luk w zabezpieczeniach i oferuje je producentom telefonów, takim jak Samsung. Często producent telefonu jest zobowiązany do dystrybucji aktualizacji do swoich klientów. Grupa konsumencka Consumentenbond powiedziała, że ​​Samsung nie rozpowszechniał aktualizacji w „punktualny” sposób. Wskazano również, że wiele z jego telefonów nie otrzymało już żadnych aktualizacji zabezpieczeń. Twierdził, że Samsung powinien obsługiwać telefony przez co najmniej cztery lata od ich pierwszego wprowadzenia do sprzedaży – lub przez co najmniej dwa lata po ich ostatniej sprzedaży.

Jak odpowiedział na to Samsung?

Samsung powiedział, że gwarantuje, że konsumenci w Holandii będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania przez dwa lata od momentu, gdy telefon trafi do sprzedaży w kraju. Stwierdził, że informacje są łatwo dostępne dla konsumentów i promuje swoją gwarancję na początku swojej holenderskiej strony internetowej. Firma stwierdziła, że ​​wydała aktualizacje w „rozsądnym” terminie, po przetestowaniu ich zgodności z urządzeniami.

Co powiedział sąd?

Sąd orzekł na korzyść Samsunga i stwierdził, że roszczenia Consumentenbond były „niedopuszczalne”, ponieważ dotyczyły „przyszłych aktów”. Na przykład, jeśli w przyszłości zostanie wykryty poważny problem, Samsung może zaktualizować wszystkie swoje poprzednie telefony. Podobnie może nie być w stanie zaktualizować oprogramowania ze względu na naturę błędu i ograniczenia starszych urządzeń telefonicznych. Z tego powodu nie można powiedzieć, ile telefonów Samsung otrzyma aktualizację oprogramowania, jeśli w przyszłości wykryta zostanie krytyczna usterka oprogramowania. Dlatego sąd uznał, że nie można nakazać Samsungowi aktualizacji wszystkich telefonów przez cztery lata, nie wiedząc, jakie błędy mogą zostać wykryte w przyszłości. Consumentenbond powiedział, że orzeczenie było „rozczarowujące”.

„Samsung zdecydował się wprowadzić na rynek tak wiele modeli, że nikt nie zmusza ich do tego.” Producent samochodów musi również zapewnić, że wszystkie jego modele są bezpieczne i niezawodne, a mimo to pozostają takie same. Powiedział w oświadczeniu.

Jednak grupa twierdzi, że proces sądowy „coś osiągnął”.

„W trakcie procedury prawnej Samsung podjął działania mające na celu zapewnienie konsumentom lepszych informacji” – stwierdziła grupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *