Początki programowania, Źródła wiedzy front-end

Nauka przyjemnością. Gry, które pomogą w nauce kodu.

Gry do nauki kodu

Nauka programowania nie musi być żmudnym i nudnym zajęciem. Dzięki niektórym grom można relaksować się, spędzać czas na dobrej zabawie, a jednocześnie rozwijać swoje umiejętności kodowania.

Nauka przyjemnością. Gry, które pomogą w nauce kodu.

Dziś pokażę wam, że można z powodzeniem łączyć przejmie z pożytecznym za sprawą gier, które rozwijają umiejętności kodowania, a jednocześnie pozwalają spędzić przyjemnie czas. Oto cztery gry, na które warto zwrócić uwagę.

1. Flexbox Zombie

Jedna z najlepszych gier do nauki (css) flexboxa. Zadań jest masa, podzielone są one na rozdziały i do każdego rozdziału jest kilka zadań. To interesujące podejście do nauki, powinno pomóc wzmocnić zapamiętywanie wszystkich dostępnych typów opcji Flex. Rozpoczęcie kursu jest bezpłatne.

Flexboxzombie

 

Do nauki flexboxa polecam równiez gry Flexbox Froggy  oraz Flexbox Defense

2. CodeCombat

Gra która swiatło dzienne ujrzało w 2013 roku. Obecnie jest dostępna w 50 wersjach językowych (również po polsku). W serwisie zarejestrowało się już ponad 5 mln użytkowników z 200 krajów. CodeCombat to gra RPG z ładną grafiką, dzięki której możemy przenieść się do świata pełnego magii. Trzeba zmierzyć się tam z potworami, pokonać wrogów i znaleźć niezwykłe artefakty. Wszystko to możliwe jest po napisaniu własnych linijek kodu. W CodeCombat rozwijamy swoje umiejętności w sześciu różnych językach programowania. Na początek przechodzimy poziom w Python lub JavaScript, a następnie możemy kontynuować grę w trybie kampanii – tutaj dostępne są dodatkowo jeszcze jQuery, Bootstrap, HTML5 i CSS. Zadania są coraz trudniejsze, ale również satysfakcja z ich rozwiązania jest także coraz większa.

CodeCombat

 

3.The Python Challenge

Gra Python Challenege została przygotowana przez Nadava Samet. Twórcy sami przyznają, że na końcu gry nie czeka nic szczególnego. Zapewne chodzi im o to, że największą nagrodą jest przejście wszystkich poziomów. Można to zrobić, przygotowując krótkie skrypty w Python lub w dowolnie innym języku programowania (jednak w przypadku jednego poziomu konieczne jest wykorzystanie Pythona). Dodatkowo, po ukończeniu każdego poziomu, można przeanalizować rozwiązania zastosowane przez innych graczy.

 

4.Coding Game

Gra w przestrzeni kosmicznej, z własnym statkiem kosmicznym. Dużo logicznych zagadek i zadań do wykonania, fabuła całkiem ciekawa a do tego wcielasz się w bohatera ratującego świat. Korzystając z otrzymanych danych musimy dopisywać i modyfikować fragmenty kodu, przechodząc w ten sposób kolejne rundy gry. Całość została podzielona na szereg zadań o różnych stopniach trudności, do wyboru jest tryb singleplayer i multiplayer. Warto dodać, że za rozwiązanie niektórych zadań czekają atrakcyjne nagrody, np. smartfon, dron itp. Coding Game to projekt, w którym można doskonalić swoje umiejętności w różnych językach programowania (np. C++, Java, Python).

Jeśli sam bądź sama natrafiłaś-eś na grę wartą polecania, to zachęcam do komentowania i linkowania swojej gry 🙂 Czekamy na propozycje tytułów, których zabrakło w moim zestawieniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *