Blogowanie, Newsy, Nowośći, Wordpress

Jak założyć własnego bloga na WordPress?

wordpress

Zastanawiasz się Jak założyć własnego bloga na WordPress? Wiele osób myśli, że nie mogą posiadać bloga jeżeli nie umieją tworzyć stron. I tutaj jesteście w błędzie. W dzisiejszych czasach założenie bloga to kwestia paru kliknięć.

Pierwsza myśl, która może ci od razu przyjść do głowy, to czy założyć własnego bloga na darmowych hostingu czy jednak zainwestować?. Więc jeśli myślisz o blogowaniu na poważnie od razu polecam zainwestować w jakiś Hosting oraz domenę.  Hosting, domenę oraz bazę MySQL możesz wykupić  u wielu firm hostingowych. Warto porównać ich oferty ponieważ każdy usługodawca zapewnia inne parametry za inną cenę.

Sam podczas szukania najkorzystniejszej oferty wybrałem Linuxpl. Z góry i jasno przedstawione jest na stronie ile zapłacisz za aktywacje, oraz za następny rok bez obijania w bawełnę. 

Obecnie dnia 17.11.2018 Trwa tam promocja na domenę PL za 0 zł.

Rejestracja domeny

Natomiast krok po kroku jak opublikować stronę w sieci oraz Rejestracja domeny, Podpięcie domeny do hostingu, Wybór hostingu, przedstawię wam za pomocą tego filmiku na YouTube, jest to tam bardzo dobrze przedstawione i omówione. Z pewnością po obejrzeniu całego materiału wiele rzeczy związanych z rejestracją domeny dokładnie wam się w głowie poukłada.

 

Tematyka Bloga

Ważna i istotna kwestia to o czym będziesz blogować. Bloga można prowadzić dosłownie o wszystkim, najlepiej powiązać go ze swoimi zainteresowaniami, bądź tematami które aktualnie obowiązują w sieci. Teraz coraz częściej spotykamy blogi wielotematyczne, tzw. lifestylowe. Mają z reguły sporo czytelników, więc chyba nieźle przędą, prawda? Z jednej strony konkretna tematyka ułatwia blogowanie, ale z drugiej wielu blogerów aż korci, żeby zająć się różnymi tematami. Jak to ugryźć i jak wybrać tematykę dla bloga?

Płatny blog

Jeśli zdecydowałeś się na własną domenę i hosting przykładowo na linuxpl, oraz oglądnołeś cały materiał z filmiku powyżej, założenie bloga na CMS WordPress to właściwie parę kliknięć. Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego, na głównej stronie mamy 4 główne tematy wyborów jak Twoje Konto, Zarządzanie Skrzynkami Email, Zaawansowane Opcje i na samym dole to co nas najbardziej interesuje Web application. Klikamy zobacz więcej i poniżej w Aplikacje dla System Zarządzania Treścią wybieramy WordPress i klikamy zainstaluj.

Wordpress

 

WordPress bez domeny płatnej

Wystarczy wejść na stronę WordPress. Naszym oczom pojawi się button z napisem „Get Started”  bądź „start your website” . Następnie wpisujemy w pola adres email username oraz hasło. W kroku drugim pojawi nam się okienko z nazwa witryny oraz informacjami o czym będzie twoja witryna. Wypełniamy puste pola i przechodzimy do kroku czwartego, w którym nadajemy adres strony np „strona-przykladowa.home.blog” i wybieramy formę Darmową.W ten oto prosty sposób twoja strona została utworzona. Należy oczywiście pamiętać aby potwierdzić rejestracje na WordPressie poprzez link aktywacyjny, który zostanie wysłany na wasz adres email.

Blog na Wordpressie – czy to dobry wybór?

Moim zdaniem blog na WordPressie to bardzo dobre rozwiązanie dla początkującej osoby jak i bardziej doświadczonej. Obsługa jest naprawdę bardzo prosta i intuicyjna, nawet jeśli korzystamy z poziomu urządzenia mobilnego, co dla wielu osób może być ogromnym atutem. Na pewno WordPress daje duże możliwości rozwoju – nawet jakbyśmy chcieli przenieść się z wersji w subdomenie na własną instalację. Chcąc w przyszłości modyfikować, rozwijać swój blog, inwestować w niego czas i pieniądze, to WordPress jest na pewno dobrym rozwiązaniem. W zasadzie trudno jest wyobrazić sobie barierę, która w kontekście rozwoju bloga uniemożliwiałaby jego dalszy rozwój. Prosta obsługa i duża ilość darmowych szablonów to atuty tej platformy. Nawet jeśli będziesz mieć jakiś problem, to możesz zwrócić się z prośbą o pomoc do społeczności, która rozwija platformę na  bieżąco. Powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *