CSS, Front-end tworzenie stron, HTML, Jak się uczę, Newsy, Początki programowania

Czy warto zostać programistą?

 

Czy warto zostać programistą ?

Początki zawsze są fascynujące. Jakiś czas temu zaraziłem się programowaniem. Kiedy odkryłem co to takiego dokładnie jest i o co w tym chodzi wiedziałem, że to jest coś, co mi się spodoba i co chcę w życiu robić. Od zawsze też dość szybko mi ta ekscytacja mijała… I tak było w przypadku programowania, w dużej mierze programowanie ciągle mi się podoba i mnie fascynuje, jednakże z nadmiaru obowiązków, między innymi związanymi z pracą, czasu jest mało, chęci z czasem mijały jak i zapał. Dlatego też na jakiś czas w kierunku programowania nic nie robiłem, lecz teraz zamierzam wsiąść się za siebie i cały czas poświecić nauce, dlatego też powstał ten blog!

Dużo nauki przede mną, ale na szczęście chęci powróciły w zdwojonej dawce! Na razie głównie uczę się JS i jQuery, poszerzając przy tym wiedzę na temat HTML i CSS. Ogólnie staram się ogarnąć masę technologi front-endowych potrzebnych do pracy jako front-end developer. Ten blog powstał, żeby dzielić się moimi przemyśleniami dotyczącymi początków programowania czy sposobów i etapy mojej nauki. Chciałbym też przekonać osoby, które uważają, że IT nie jest dla nich, że warto spróbować zobaczyć co się z czym je.Każdy z nas na co dzień ma styczność z całą masa technologi korzystając np z aplikacji w telefonie przecież ktoś to musiał napisać, zakodować, żeby móc z tego teraz korzystać. Oczywiście, nie każdy będzie widział się na stanowisku programisty, ale programowanie pozwala trochę poćwiczyć umysł (przede wszystkim logikę!) i na pewno przyda się każdemu.

 

Zatem czy warto..?

Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie, co dla Ciebie jest najważniejsze oraz zdecydować o tym, na jakie kompromisy się zgodzić. Zawód programisty zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Jednak jeżeli tylko będziesz chciał, jest w stanie zaoferować Ci wiele.

 

Mam nadzieję że ten blog pomoże mi poszerzać wiedzę, oraz publikować i recenzować książki czy kursy dostępnych online (oczywiście dla początkujących).

1 thought on “Czy warto zostać programistą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *