CSS, HTML, Newsy, Nowośći, Początki programowania, Źródła wiedzy front-end

3 darmowe aplikacje na telefon, które nauczą cię programowania

aplikacje

Kiedyś telefon, służył tylko do dzwonienia, dziś natomiast większość z nas bez telefonu czuje się jak bez ręki. W dobie smartfonów, nasze telefony są przez nas używane częściej niż komputery. Sprawdzamy na nich social media, e-mail, kupujemy, płacimy rachunki czy też czytamy wiadomości.

Wiele osób stara się również wykorzystać telefon do nauki, szukając aplikacji, które nauczą cię programowania. Czas spędzony np. na dojechaniu na uczelnie, bądź do pracy jadąc autobusem, pociągiem bądź innym środkiem lokomocji, możemy spędzić na nauce interesującego nas języka programowania. I jest to lepiej spędzony czas (moim zdaniem) niż scrollując facebook przez 30min.

Przedstawiam więc listę 3 darmowe aplikacje na telefon, które nauczą cię programowania.

Programming Hub

Programming Hub w 2017r. zostało wybraną najlepszą aplikacją tego roku, i jak się okazuje na ten tytuł sobie zasłużyło bez wątpienia. Aplikacja jest bardzo intuicyjna oraz posiada ładny design. Zawiera wielki zbiór kursów oczywiście HTML5, CSS3, JS, C++, C#, Java, Python, PHP, Swift i wiele innych. Więc na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. Apka posiada również wbudowany kompilator, dzięki któremu uruchomimy nasz kod. Ocziwiście aplikacja w całości nie jest darmowa, posiada część funkcji bezpłatnych i mało inwazyjne reklamy. Zawiera sporo zadań do rozwiązania. Aby korzystać z niej w pełni możliwości wymagany jest zakup aplikacji.

Programming Hub Learn to code

Lrn – Learn to code in HTML, CSS, Javascript, Ruby & Python

Na drugi rzut aplikacja Learn to code in HTML, CSS, Javascript, Ruby and Python. Aplikacja ta uczy za pomocą interaktywnych mini-quizów! Działa ona w trybie offline, więc można korzystać z niej w drodze do pracy. Polecam go każdemu, kto jest bardziej mobilny, każdemu kto chce poznać podstawy jak i zrozumieć dany język od podstaw bez doświadczenia. Aplikacja ta posiada, aż 400 darmowych mini-quizów oraz 200 płatnych.

HTML Course: 1) HTML Intro 2) Lists 3) Tables 4) Media 5) Forms 6) Layout

CSS Course: 1) CSS Intro 2) Selectors 3) Properties 4) Spacing 5) Positioning

Javascript Course: 1) JS Basics 2) Variables 3) Functions 4) Conditions 5) Loops 6) Arrays 7) Arrays II 8) Objects 9) Objects II

Ruby Course: 1) Ruby Intro 2) Variables 3) Methods 4) Conditions 5) Loops 6) Collections 7) Classes

Python Course: 1) PY Basics 2) Variables 3) Functions 4) Conditions 5) Lists 6) Dictionaries 7) Loops

Udacity

Udacity jest to aplikacja mobilna, platforma e-lerningowa, która posiada szeroki zakres materiałów do nauki, nie tylko języków programowania ale również wiele innych tematów nie związanych z programowaniem. Dzięki Udacity poznasz technologie, które cię interesują miedzy innymi HTML, CSS, JavaScript, Python i wiele innych. Weźmiecie udział w kursach będących częścią programów stypendialnych. Zaletą Udacity jest to, że autorami kurów są również programiści, eksperci z Google, czy też Facebooka. Udacity oferuje naukę poprzez Kursy Video ( jeśli jesteś zwolennikiem nauki w takiej formie polecam ci mój wpis ” Kursy z różnych źródeł o Front-end „). Udacity w moim odczuciu jest co prawda wygodniejszy w wersji webowej niż jako aplikacja.

Oczywiście, jest więcej aplikacji z kursami programowania. Materiały w aplikacjach są prowadzone w języku angielskim.

Aplikacje do nauki programowania to ogólnie bardzo fajny pomysł na wykorzystanie naszego czasu w ciągu dnia, zwłaszcza tego, który nam tak ucieka w mało atrakcyjnych momentach. Jeśli jesteś zainteresowany innymi źródłami wiedzy polecam ci ten wpis – Kursy z różnych źródeł o Front-end

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *