Blogowanie, Wordpress

10 najlepszych wtyczek do wordpress, które ulepszą twoją stronę

Wtyczki, plugin

WordPress to aktualnie najpopularniejszy system do zarządzania treściami. Jest prosty w użyciu oraz oferuje wiele atrakcyjnych i darmowych szablonów. Ma jeszcze jedną przewagę –  dodatki, czyli wtyczki WordPress. A w tym wpisie znajdziesz 10 najlepszych wtyczek do WordPress.

Czym są wtyczki WordPress i dlaczego warto z nich korzystać?

Tak na sam początek opisze w skrócie czym są wtyczki do wordpressa. Wtyczki są rozszerzeniami do WordPressa, które umożliwiają dodanie do strony nowych funkcjonalności. Najważniejszą zaletą pluginów jest prostota i łatwość w obsłudze. Osoby, które nie mają umiejętności technicznych, w większości przypadków poradzą sobie z ich użyciem i wdrożeniem na stronę. Każdy, kto posiada stronę internetową lub bloga dobrze wie, że prędzej czy później przychodzi moment, kiedy trzeba dodać do niej różne elementy. Wtyczki do WordPressa są w takich sytuacjach zbawieniem. Dzięki nim bez zaawansowanych umiejętności kodowania można stworzyć funkcjonalną i atrakcyjną stronę.

10 najlepszych wtyczek do wordpress

Na tej liście znajdują się wtyczki płatne jak i darmowe. Większość propozycji posiada wersje darmowe, czasami z ograniczonymi funkcjami.

1.  Yoast SEO Jedna z najlepszych wtyczek, która pozwala nam zająć się najważniejszymi kwestiami związanymi z SEO na naszej stronie. Z jej pomocą możemy zmieniać frazy kluczowe, meta opisy,  oraz wpiąć wszystkie kanały social media.

Najbardziej cenię sobie tę wtyczkę za prostotę, ponieważ nawet największy laik będzie wiedział co trzeba poprawić na swojej stronie, aby była ona lepiej wypozycjonowana.

Cena: Podstawowa wersja jest darmowa.

2. Google Authenticator O czym najczęściej zapominamy? Najcześciej o bezpieczeństwie, które jest bardzo ważne w stronach opierających się właśnie o ten system. Z racji tego, że WordPress jest najpopularniejszym CMS-em na świecie jest celem wielu ataków.

Cena: Darmowa.

3. WPForms Nie ma dnia, w którym nikt nie zapyta nas, jaka jest najlepsza wtyczka do formularza kontaktowego WordPress? Stworzenie takiego formularza wcale nie jest trudne, dzieki WPForms, który pozwala w prosty sposób przygotować dowolny formularz np. kontaktowy, zamówienia, reklamacji, itd.

Cena: Wtyczka ma wersję darmową, a także płatną.

4. Disqus – system komentarzy. Disqus który po zainstalowaniu podmienia domyślny system komentarzy WordPress.

Disqus jest zewnętrzną usługą, która ułatwia i usprawnia komentowanie wpisów blogowych. Ponad 200 tys. aktywnych instalacji pluginu mówi samo za siebie. Główną zaletą systemu jest posiadanie konta, dzięki czemu możemy komentować wiele stron internetowych podpisanych własnym profilem. Poprzez tę możliwość, komentując artykuły na różnych witrynach, użytkownicy widzą nas podpisanych tak samo. Nie jesteśmy tak anonimowi, jak w domyślnym systemie komentarzy WordPressa. Pozwala to budować własną osobę w wirtualnym świecie.

5. Google Analytics Dashboard for WP Prowadząc biznes w internecie albo nawet posiadając jedynie profesjonalną stronę internetową wizytówkę czy prowadząc eksperckiego bloga, zbieranie statystyk i przydatnych danych jest ich istotnym elementem.

Cena: Darmowa.

6.MailPoet Newsletters Darmowa do 2000 subskrybentów wtyczka newslettera posiadająca również autoresponder, co pozwoli Ci na automatyczne wysyłanie newslettera z nowymi wpisami.

Kreator jest prosty i czytelny a szablony maili są estetyczne, wszystko jest również w języku polskim.

Pamiętaj jednak, że przy wysyłce maili z własnego serwera, ważna jest jego reputacja, przy niskiej reputacji maile trafią do spamu. Gmail często wrzuca maile od nieznanych serwerów do folderu spam, dlatego przed wysyłką newslettera sprawdź czy wszystko jest ok.

Cena: Wtyczka ma wersję darmową, a także płatną.

7. AntiSpam Bee  W trakcie blogowania, jednego możesz być pewien. Spamu. Prędzej czy później cię dopadnie.

Antispam Bee! świetnie pokazuje spamowi gdzie jego miejsce, czyli kosz.  Wtyczka będzie Cię informować mailowo o komentarzach które oznaczyła jako spam, dzięki temu możesz sprawdzić jej skuteczność. W każdej chwili możesz wyłączyć powiadomienia. Posiada język angielski.

Cena: Darmowa.

8. BackWPup Free Wtyczka pozwalająca zrobić kopię zapasową bazy danych za pomocą jednego kliknięcia.

Wystarczy wybrać dzień, godzinę i częstotliwość z jaką chcesz wykonywać kopie zapasowe, a wtyczka zrobi to automatycznie za Ciebie i wyśle w skazane miejsce, może to być folder,  email, Dropbox czy FTP.

9. TinyMCE Przydatna wtyczna dla osób, które nie znają podstaw HTML i nie chcą się go uczyć. Te braki pozwala nam nadrobić wtyczka TinyMCE, która daje nam możliwość zaawansowanej edycji bez znajomości HTML. Za pomocą tej wtyczki można edytować posty czy też strony na WordPressie.

Cena: Wtyczka ma wersję darmową, a także płatną.

10. WooCommerce  Jeżeli chcesz zacząć sprzedawać produkty/usługi przez swoją stronę na WordPressie to najlepszym rozwiązaniem jest wtyczka WooCommerce. Jest to najbardziej popularne narzędzie nie, ma praktycznie żadnej konkurencji, dzięki niemu odmienisz obliczę swojego WordPressa w pełnoprawny eCommerce.

Cena: Darmowa.

Zacznij i postaw swoją stronę!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu skorzystasz z większości wyżej wymienionych wtyczek do WordPressa, bo są naprawdę godne polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *